#REHABILITACJA DOROSŁYCH

Rehabilitacja dorosłych w FizjoFactory to usługi z zakresu rehabilitacji:

 

 

Dysponujemy sprzętami do:

 

#ULTRADŹWIĘKÓW

Terapia ultradźwiękowa polega na oddziaływaniu poprzez skórę na głębiej położone struktury ciała fali ultradźwiękowej w celu uzyskania efektów terapeutycznych.

 

#FONOFOREZY

To metodą leczenia z wykorzystaniem ultradźwięków. Polega na wprowadzaniu różnych rodzajów substancji leczniczych za pomocą ultradźwięków.

 

#LASEROTERAPII

To metoda fizykoterapii polegająca na naświetlaniach powierzchni ciała, miejscowych (punktowych) lub na większych obszarach, w celu osiągania skutków terapeutycznych dzięki pobudzeniu (biostymulacji) komórek energią promieniowania laserowego.

 

#KRIOTERAPII MIEJSCOWEJ

Zabieg polega na miejscowych ochłodzeniu tkanek z wykorzystaniem fizycznego zjawiska jakim jest zmiana stanu skupienia substancji z ciekłej na gazową. Substancje, które są stosowane w krioterapii miejscowej to azot i dwutlenek węgla. Temperatura parowania azotu to ok -196 °C.

 

#TENSU – elektrostymulacja prądem

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. To metoda niefarmakologicznego i nieinwazyjnego, a przez to pozbawionego wielu skutków ubocznych, leczenia dolegliwości bólowych. Znajduje zastosowanie w wielu stanach chorobowych, pourazowych i dysfunkcjach, którym towarzyszy ból.

 

#JONOFOREZY

Polega na wprowadzeniu przez skórę do tkanek określonego leku za pomocą prądu stałego.

 

#ELEKTROSTYMULACJI

Jest jednym z zabiegów działu elektroterapii. Jak wskazuje nazwa, jej istotą jest stymulowanie, czyli pobudzanie mięśni za pomocą energii elektrycznej.